گشت و گذار در بالی

گشت و گذار در بالی

گشت و گذار در بالی راه‌های متفاوتی دارد. از دیدن اماکن طبیعی مانند جنگل‌ها، روستاها و پارک‌های ملی و طبیعی گرفته تا ساحل‌های شنی و جذاب بالی. برای هر گردشگری، گشت و گذار در بالی   معنای متفاوتی خواهد داشت. چیزی که اکثر گردشگران را به بالی می‌کشاند، فضای طبیعی، ارامش و ساحل شنی و موج‌های خروشان آن است.

 

گشت و گذار در بالی ‌- پارک‌های طبیعی

بزرگترین تفریح و گشت و گذار در بالی، تورهای سافاری است. این تورها در پارک‌های طبیعی بالی مانند پارک فیل‌ها، پارک ملی برات بالی، پارک پرندگان بالی و پارک میمون‌های بالی به سادگی امکان پذیر است. در تور سافاری، شما سوار یک اتوبوس کاملاً ایمن می‌شوید و به دل طبیعت زیبای بالی سفر می‌کنید. این اتوبوس برای گشت و گذار در بالی   و جنگل‌های ان ساخته شده است و گاهی متوجه خواهید شد که یک گورخر، کرگدن، فیل یا حتی شیر در کنار اتوبوس ایستاده است و با حالتی متعجب به مسافران داخل اتوبوس نگاه می‌کند! در حالت عادی و پای پیاده، دیدن چنین تصویری بسیار هولناک خواهد بود. اما گشت و گذار در بالی با تور سافاری این فرصت را به شما می‌دهد تا پوزه گورخر یا شیر را از نزدیک و در حالتی ایمن ببینید.

پارک فیل‌های بالی نیز تور سافاری فیل سواری را ارائه می‌دهد. هشت صبح هر روز، درب پارک فیل‌های بالی به روی گردشگران باز می‌شود تا سوار بر فیل‌ها، سری به دل طبیعت بزنند. این مهم ترین نوع گشت و گذار در بالی   به حساب می‌آید.

 

گشت و گذار در بالی - روستاهای بالی

شالیزارهای پلکانی، جنگل‌های استوایی و طبیعت بکر درون جزیره، مکان‌های مناسبی برای گشت و گذار در بالی هستند. شالیزارهایی که به صورت پلکانی و در روی تپه‌های مختلف قرار گرفته اند و اقتصاد اصلی بالی قبل از ظهور گردشگری در این جزیره بوده اند. حالا با گشت و گذار در بالی می‌توانید از این شالیزارها دیدن کنید. در بین این شالیزارها، گونه ای میمون نیز پیدا می‌شود که به میمون دم کوتاه معروف است. نوع دم دراز آنها در پارک میمون‌های بالی دیده می‌شود.

 

گشت و گذار در بالی - برنامه‌های شبانه ساحل‌ها

به جز سواحل نوسا دوآ که محل امن گردشگران است و هتل‌های آنها برای کسانی است که دنبال گشت و گذار لوکس در بالی هستند، بقیه سواحل دارای برنامه‌های شبانه هستند. برنامه‌های شبانه سواحل بالی امری طبیعی است و شامل موسیقی زنده، رقص و پایکوبی محلی و گشت و گذار در رستوران‌ها و سواحل بالی است. بعضی از رستوران‌ها و کافه‌ها، 24 ساعته باز هستند.