پارک میمون های بالی

دسته بندی: پارک های بالی
بازدید: 807

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

پارک میمون های بالی در شهر اوبد جزیره بالی که و در میانه جزیره بالی قرار گرفته است. جایی که میمون‌ها در آن آزادانه زندگی می‌کنند و از میوه‌های درختان و جنگل‌های سرسبز بالی غذای خود را تامین می‌کنند. به میمون‌های این پارک، اصطلاحاً دم دراز نیز گفته می‌شود. اصطلاح علمی این میمون‌ها، Macaca یا Macaques است. در حال حاضر 340 عدد دم دراز در پارک میمون های بالی زندگی می‌کنند. در بین این میمون‌ها، میمون دم کوتاه نیز وجود دارند که در شالیزارهای برنج جزیره بالی نیز از این گونه دیده می‌شود.

در پارک میمون های بالی، حدود پانصد گونه میمون زندگی می‌کنند که نسل بعضی از آنها در خطر انقراض قرار دارد. بنابراین از گونه‌های مختلف جانوری در پارک میمون های بالی به شدت محافظت می‌شود. میمون‌هایی که در پارک میمون های بالی زندگی می‌کنند، از سراسر جنگل‌های جنوب شرقی اسیا جمع آوری شده اند.

به دلیل تقدس میمون‌ها در اندونزی، معابد زیادی در پارک میمون های بالی دیده می‌شود. معبدهایی که خود پارک میمون های بالی ‌را نیز مقدس کرده اند. اسیب رساندن به این میمون‌ها در پارک، مجازات شدیدی خواهد داشت. بنابراین مواظب رفتار خود در پارک میمون های بالی باشید. جنگل مقدس پارک میمون های بالی را در تور بالی خود از دست ندهید.