پارک های بالی

پارک های بالی

پارک های بالی به دو دسته کلی پارک‌های آبی و پارک‌های حیات وحش تقسیم می‌شوند. البته پارک‌های حیات وحش مانند پارک سافاری بالی، پارک ملی بالی و... بخش اعظم پارک های بالی را تشکیل می‌دهند. گردشگران عاشق طبیعت به بالی سفر می‌کنند و البته در این بین، کسانی هستند که عاشق پارک‌های آبی هستند و دوست دارند در کنار ساحل اقیانوس، هیجان بازی‌های آبی را نیز تجربه کنند.

پارک‌های حیات وحش بالی به دو دسته پارک‌های طبیعی مانند پارک ملی بالی و پارک جنگلی میمون‌ها، و پارک‌های گشت و گذار در بین حیوانات مانند پارک سافاری بالی، پارک کروکودیل و تمساح بالی، پارک فیل‌های بالی و پارک پرندگان بالی تقسیم می‌شوند.

در بین پارک های بالی، پارک سافاری بالی به دلیل ماهیت گردشگری طبیعی و واقعی اش، طرفداران بسیار بیشتری دارد و گردشگری که بدون دیدن پارک سافاری بالی از این جزیره خارج شده باشد، بخش مهمی از سفرش را از دست داده است.

 

درباره پارک های بالی

پارک سافاری بالی 3000 کیلومتر مربع مساحت دارد و در حومه شهر دن پاسار، تنها منطقه شهری بالی که در جنوب بالی است، قرار گرفته است. پارک سافاری بالی به دو بخش اصلی نگهداری از حیوانات وحشی و نگهداری از حیوانات دوزیست و آبی تقسیم می‌شود.

غذا خوردن در رستوران‌هایی که درست در دل طبیعت و در میان حیوانات قرار گرفته اند و از پشت شیشه آنها می‌توان حیوانات را تماشا کرد، جزو عجیب ترین جاذبه‌های پارک های بالی است.

در پارک فیل‌های بالی، که یکی از جذاب ترین پارک های بالی است، امکان سوار شدن بر فیل‌ها وجود دارد. گردشگران از ساعت 8 صبح برای سوار شدن روی فیل‌ها و گشتن در پارک 3 هکتاری فیل‌ها صف می‌کشند و تا هشت شب نیز می‌توانند در پارک فیل‌ها به گردش و تفریح بپردازند.

پارک جنگلی میمون‌های نیز یکی از جذاب ترین بخش‌های بالی است. میمون‌های پارک های بالی به دراز دم معروفند و جزو حیوانات مقدس به حساب می‌آیند. در گشت و گذار در پارک های بالی باید حواستان به این حیوانات باشد.

در پارک جنگلی میمون‌ها، معابد زیادی پیدا می‌شود که در بین پارک های بالی بی نظیر است. این معابد برای میمون‌های این پارک ساخته شده اند. اگر چه به نظر می‌رسد میمون‌ها موجودات موذی و پررویی هستند، اما میزان عاطفه در میمون‌ها بسیار بالا است و به راحتی می‌توان با آن‌ها دوست شد.

اگر قصد دارید به یکی از جذاب ترین پارک های بالی سر بزنید، سری هم به پارک پرندگان این جزیره بزنید. پرندگانی در پارک های بالی پیدا می شوند که در هیچ کجای دنیا نظیر انها دیده نشده است. در پارک پرندگان بالی، 1000 پرنده از 350 گونه مختلف نگهداری می شود که بعضی از آنها منحصر به فرد و خاص هستند.