فرهنگ بالی

دسته بندی: معرفی بالی
بازدید: 889

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اما با توجه به توسعه صنعت گردشگری، طی سالیان گذشته مهاجرانی از دیگر نقاط جهان نیز برای کار یا اقامت در این جزیره ساکن شده اند. در فرهنگ بالی بصورت سنتی ساکنان هرگز از میان نرفته و حتی هجمه انواع وارداتی نیز نتوانسته در نگرش بومیان جزیره تغییری بنیادین ایجاد کند. باید توجه داشت بومیان به خوبی آموحته اند که هر گردشگر حکم برگی برنده برای امرار معاش آنها دارد، از این رو رفتار بسیار مودبانه ای با گردشگران دارند.

بنر نمونه 870*120

اگرچه اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان می باشد ولی جالب است بدانید که دین رسمی مردم جزیره بالی هندو بوده و تا حدود بسیار زیادی با هندوئیسمی که در هند رواج دارد متفاوت است و همین موضوع فرهنگ بالی را جزو فرهنگ متفاوت اندونزی کرده است. مثلاً هندوان بالی از گوشت در غذاهای خود استفاده می کنند و بر خلاف هندوان هند که دارای خدایان بسیاری می باشند و بت پرستی نیز بسیار رواج دارد در بالی فقط سه خدا مورد پرستش قرار می گیرند که در آسمانها به سر می برند.
آیین هندو، در فرهنگ بالی قدیمی ترین و کهن ترین مذهب زنده جهان است و اکنون بالغ بر ۹۰۰ میلیون هندو از آن پیروی می کنند. مذهب هندو، مکتبی ماورای طبیعی است و اجازه نمی‌دهد که پیروانش فقط به دنیا یا آخرت دلخوش کنند زیرا مذهب هندو هدف بزرگتری را دنبال می کند و آن دست یابی به حقیقت زندگی است.منظور اصلی آیین هندو آن است که هر هندوی واقعی بتواند به حقیقت مطلق که برهمن نام دارد، متصل شود. این حقیقت عبارت است از روحی ابدی که برتر و بالاتر از هرگونه علت و معلول و زمان و مکان است.

در فرهنگ بالی مذهب هندو تمام کارها و اعمال مثل کارهای هنری،علمی،سنتی،سیاسی و اجتماعی،وسیله ای هستند برای رسیدن به رستگاری و به همین دلیل یک هندوی کامل،کارهای خود را با نیتی پاک و والا به درست ترین شکل ممکن انجام می دهد. رقص نیز جزئی از آیین هندو است و جایگاه بسیار بالایی در فرهنگ آن دارد.زیرا رقص کاری مقدس است که از خدایان به انسان رسیده است.