آب و هوای بالی

دسته بندی: معرفی بالی
بازدید: 2052

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

و از آنجابی که جزیره بالی نیز در همین منطقه تروپیکال قرار گرفته است، در تمامی طول سال درجه حرارت آن ما بین 20 در شب تا 33 درجه سانتی گراد در روزها متغیر می باشد. بالی دارای آب و هوایی گرمسیری و آفتاب درخشان در طول سال و باران های موسمی می باشد. هر فصل از سال که باشد خورشید حوالی 6 بامداد در جزیره بالی طلوع می کند.

بنر نمونه 870*120

 وزش بادهای غربی که حامل گرما و رطوبت اقیانوس هند می باشند باعث می گردد تا از ماه دسامبر تا ماه مارس این جزیره شاهد بارش های متوالی بوده و رطوبت هوا بالا باشد. این فصل به منزله تابستان نیم کره جنوبی است. در این فصل باران های شدیدی می بارد و خطر سیل و سونامی ویران گر را برای این جزیره زیبا به وجود می­آورد. اما زمستان نیز در بالی متفاوت است. از ماه ژوئن تا سپتامبر که زمستان بالی و نیم کره جنوبی زمین است، بادهای سرد از سمت اقیانوس آرام شروع به وزش میکند و باعث میشود دمای هوا ختک تر شده و طبیعتا این فصل از سال تورسیت پذیرتر باشد. در این فصل روزها دما معتدل و شب ها خنک می گردد. میزان رطوبت کاهش یافته و اغلب روزها آفتابی خواهد بود.

اگر قصد سفر به این کشور را در تعطیلات نوروز داشته باشید دمای هوا به صورت میانگین بین 26 تا 31 درجه سانتی گراد خواهد بود و فصل رطوبت شدید هوا و بارانی بودن این جزیره به انتهای خود رسیده است.