معابد بالی

معابد بالی

معابد بالی را به تمدن هندو نسبت می‌دهند. معابدی که ساختار و معماری مخصوص به خود را دارند، اما برای عبادت پیروان دین هنو و خدایان شیوا، ویشنو و برهما ساخته شده اند. به اعتقاد هندوان قدیم، معبد مادر در بین معابد بالی، قدیمی ترین معبد هندو در بالی است. برای کسانی که قصد بازدید از معابد بالی را دارند توصیه می‌شود، قبل از صبحگاهان و زمانی که خدایان هندو در خواب خوش بالینزی هستند به این معابد سر بزنند و زیبایی‌های آن را ببینند.

 

معابد بالی - معبد مادر

معبد مادر، همان طور که گفته شد قدیمی ترین معبد هندو در بالی است. این معبد در ارتفاع هزار متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد. معبد مادر در منطقه باساکی و در کوهپایه کوه آتش فشانی اگونگ قرار دارد. به اعتقاد پیروان دین هندو، معبد مادر مقدس ترین معبد در بین معابد بالی است. بزرگ تر بودن معبد مادر نسبت به دیگر معابد بالی بیانگر این موضوع است.

 

معابد بالی - معبد لوط

معبد لوط نیز یکی از معابد بالی است که در افسانه‌های بالی آمده است. این معبد را در 45 کیلومتری سواحل زیبای کوتا و در غرب جزیره بالی می‌توانید بازدید کیند. یک شبه جزیره کوچک میزبان معبد لوط در بالی است و در هنگامی که دریا در حالت جزر است می‌توان به معبد لوط سر زد. در صورتی که دریا در حالت مد باشد، معبد لوط در یک جزیره زیبا قرار می‌گیرد و رفتن به این معبد و بازگشت به ساحل سخت خواهد شد.

توریست‌ها و عکاسان زیادی هستند که به دلیل محل قرارگیری معبد لوط، علاقه دارند به این معبد زیبا و دیدنی سر بزنند. تاناه لوط یا معبد لوط به معنای سنگ خاموش است. این اسم را به خاطر قرار گرفتن این معبد در این شبه جزیره بر روی آن گذاشته اند. معبد لوط یکی از معابد هفت دریا است که توسط کشیش نیرات‌ها طراحی و ساخته شده است. معابد هفت دریا در نواره غربی جزیره بالی ساخته شده اند. مردم بومی بالی اعتقاد دارند که یک مار غول پیکر، نگهبان معبد است و روح‌های خبیث و مزاحم را از معبد دور می‌کند و این معبد را مکان مناسبی برای عبادت می‌کند.

 

معابد بالی - جنگل میمون‌ها

میمون‌ها در جزیره بالی مقدس هسنتد. جنگل میمون‌ها نیز در روستای اوبد، دارای معابد و عبادتگاه‌های زیادی هستند که برای عبادت از میمون‌ها ساخته شده اند. اگر به این جنگل سری بزنید، نباید به میمون‌ها که صاحبان اصلی این جنگل هستند آسیبی برسانید.