موزه شراین بالی

بازدید: 642

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

آنها تصمیم گرفتند موزه ای با معماری تلفیقی بسازند.ساختمانی شبیه معبد و موزه . در سال 1917 به دلیل انفجار کوه باتور ساخت و ساز تقریبا متوقف شد. این انفجار صدها معبد و خانه را ویران کرد و باعث تخریب موزه نیمه کاره شد.سرانجام موزه شراین بالی در سال 1932 با مدیریت جدید و 3 غرفه نمایشگاهی به نامهای گدونگ تابانان و گدونگ بوللنگ و گدونگ کارانگاسم افتتاح شد.

گدونگ تابانان یا همان غرفه تابانان یکی از سالن هایی است که با معماری حکومتی تابانان طراحی شده است تا هنر ، وسایل خانه، ادوات دعا و نیایش ، ابزار موسیقی، ماسکهای قدیمی تئاتر و سلاح های سنتی متنوع را حفظ و نگهداری کرده و به نمایش گذارد.

گدونگ بوللنگ یا سالن بوللنگ فضایی با حال و هوای شمال بالی دارد.این سالن برای نگهداری و نمایش مجسمه های بوداهای چینی و منسوجات در نظر گرفته شده است.مجسمه ها بر اساس زمان ساخته شدن و سبک دسته بندی شده اند.

گدونگ کارانگاسم یا همان سالن کارانگاسم معماری به سبک شرق بالی طرا حی شده است.در این سالن هرچیز مربوط به انسان و فرهنگ او از زمان قبل از میلاد تا دهه حاضر نگهداری و به نمایش گذاشته میشود.وسایلی مانند ابزار کشاورزی ساحته شده از مفرغ، وسایل مربوط به عصر آهن، کتیبه های برنزی، مجسمه های سنگی مربوط به قرن 13 تا 16 ، ظروف چینی، تابلوهای نقاشی و وسایل متنوعی برای نیایش. بعدها یک سالن دیگر به اسم تیمور ساخته شد که اشیا مرتبط با باستان شناسی آنجا نگهداری میشود.

موزه شراین بالی یکی از بزرگترین موزه های حاضر در اندونزی است که کلکسیون بزرگ و متنوعی دارد.با توجه به فهرستی که در سال 1981 تهیه شده است این موزه 640 اثر مربوط به ماقبل تاریخ و 6883 اثر تاریخی دارد.